Freyaframes logo

Mugavalt merele iga ilmaga

Kõik vajalik mugavaks ja turvaliseks meresõiduks. Freyaframes Original biminid ja sprayhoodid. Lisaks leiad meilt wakeboardi raamid, rollbarid, kokpiti istmed ja palju muud. 

Alt text
Projekt #1 - Shipman 28 sprayhood ja lazy-bag

Meie teekond

Freyaframesi lugu algas isiklikust vajadusest ja 1971 aasta Shipman 28’le valmistatud sprayhoodist. Jah, selle aluse nimi oli “Freya”. Selle sprayhoodi raami jaoks oli kõigepealt vaja freesida Youtubi juhendite järgi torupainutaja ja leiutada veel mitu jalgratast. Esimesele tootele järgnes teine, varsti küsisid kainaabrid endale uut sprayhoodi ja nii ta läks.

Nüüd 3 aastat hiljem on meie valikus sadu erinevaid valmistooteid. Meil on võimalus õmmelda sprayhoode uuematele purjejahtidele tehaselõigete järgi. Valmistame eritellimusel sprayhoodi, bimini või tendi igale paadile sõltumata selle suurusest või vanusest. Ehitame ümber mootorpaatide tente ja sõidukatteid, kus tehaselahendused ei paku sellist funktsionaalsust ja mugavust, nagu kliendid seda meie kliimas ja tingimustes ootavad.

Veebipoe valikus on veel palju hoolega valitud kraami, mida me ise merel igapäevaselt kasutame ja mida me julgeme seetõttu ka sulle soovitada.

Korduvad küsimused

Kõik standard biminid ja sprayhoodid veebipoes valmivad 2 nädalaga. See on puhtalt tootmisele kuluv aeg ja sõltuvalt hooajast võib sellele lisanduda kuni 2 nädalat ooteaega.

Eritellimuste valmistamise aeg sõltub projekti keerukusest ja järjekorrast meie töökojas. Anname alati koos hinnapakkumisega kliendile ka konkreetse projekti ajakava. 

Kõik kaubad ja materjalid meie kodulehel, mille saadavus on “laos” ja mille ost sooritatakse koos maksega otse veebipoes saadame välja hiljemalt järgmisel tööpäeval. Nende kohale jõudmine pakiautomaati võtab enamasti 1-2 päeva.

Kui tegemist on standard kaubaga või materjaliga mis on tellitud veebipoest ja see tagastatakse kasutamata kujul, siis võtame kauba 14 päeva jooksul ost sooritamisest tagasi küsimusi küsimata.

Kõik tellimisel olevad kaubad ei ole tagastatavad. Nende hulgas on Freyaframes Original/Premium biminid ja sprayhoodid ning muud paadikatted, mis valmistatakse konkreetselt tellimuse alusel vastavalt kliendi valitud mõõtudele ja kanga värvivalikutele.

Me mõistame paadiprojektide keerukust ja detailirohkust ning võimalikke ette tulevaid muudatusi suurepäraselt, seega võta probleemide ilmnemise korral alati meiega ühendust. Me püüame leida sinu murele parima lahenduse. Ning loomulikult, kui tegemist on meie tootmisprotsessis juhtunud veaga, siis parandame selle sinu jaoks tasuta.

Me oleme püüdnud toodete tootekirjelduses tuua välja kõik olulised nüansid. Aga kui sellegi poolest selline küsimus tekib, siis palun saada meile kontaktivormi kaudu oma paadi tootja, mõõdud, valmistamise aasta ja mõned pildid – vaatame üle ja anname sobivate toodete osas alati meeleldi nõu.

Materjalide ja kvaliteedi vahet meie toodetel sõltumata tooteseeriast ei olegi. Vahe on mõõtudes ja funktsionaalsuses. Eritellimusel tooted valmistame spetsiaalselt sinu paadi mõõtude järgi arvestades kõiki nüansse (reisjate liikumine, otsad/vintsid purjejahtides jne). Tüüpilised eritellimuse tööd on alused aastatest 1970-1999, suuremad jahid mille laius on üle 3,5 meetri ja mootorpaatide tendid.

Kõige lihtsam on saata meile kontaktivormi kaudu päring.

Me töötame peamiselt Sunbrella ja Masacrili kangastega. Sunbrella Plus pakume 32 erinevas värvitoonis, Masacril Sea Star by Sauleda on saadaval 60 erinevas variatsioonis. NB! Värvitoonid arvuti ekraanil võivad erineda tegelikkusest! Soovitav on kahtluse korral meiega kontakteeruda ja tulla vaadata reaalseid kanganäidised.  

Me pakume peamiselt erinevaid meresõidukitele mõeldud lahendusi, nagu:

 • Biminid: sõidukate praktiliselt kõikidele paatidele alates kummipaadist kuni Tallinkini;
 • Sprayhoodid: kate päikse, vihma ja pritsmete vastu purjejahtidele;
 • Tuubi ja veesuusa vedamise raamid: valikus on erinevaid raame igas suuruses paatidele;
 • Päiksepaneeli raamid: paneelide kinnitamiseks toruraamide ja reelingute külge;
 • Kokku volditavad terasraamid ja käetoed: parema tekikasutuse ja turvalisuse jaoks.
 • T-topid: toruraamid koos kangast katuseelementidega kalastuspaatidele;
 • Seisukatete lahendused: erinevate seisukatete toestamiseks ja kiireks paigalduseks;
 • Käetoed: suurema turvalisuse ja stabiilsuse jaoks;
 • Eritellimusel tooted: küsida võib kõike;
 • Kõik Freyaframes tooted on valmistatud AISI316L poleeritud roostevaba terasest ja on mõeldud kasutamiseks merekeskkonnas.

Jah, me töötame igas vanuses paatidega.

Me pakume oma toodete paigaldust sadamates üle Eesti. Küsi paigalduse kohta lisaks kontaktivormi kaudu.

Meie prioriteet on toodete vastupidavus, seega kasutame ainult parimaid materjale:

 • AISI316L poleeritud roostevaba teras;
 • Sunbrella Plus: mis on tuntud oma hea vastupidavuse poolest UV kiirgusele ja välitingimustele;
 • Masacril: 100% dyed acrylic kangas, väga hea ilmastikukindlusega;
 • Renolit aknad: UV kindel ja vastupidav. Me kasutame ainult paksemat 0,75 mm materjali parima tulemuse jaoks;
 • YKK lukud: lukud mis peavad vastu aastaid ka päiksevalguse käes ning mis ei korrodeeru kokkupuutel soolase veega;
 • UV kindel niit: vahatatud ja UV kindel niit tagab meie toodete pika vastupidavuse;
 • Et tagada paadikatte pikk eluiga ja hea vastupidavus, siis on vaja neid regulaarselt hooldada. Siin on mõned näpunäited:
 • Regulaarne puhastamine: Loputa kate puhta veega, eriti peale kokkupuudet soolase veega. Võid kasutada ka mõnda puhastusainet ja pehmet harja. Ära kasuta kangeid kemikaale ja abrasiivseid puhastusvahendeid;
 • Kuivatamine: Kuivata katted varjulises kohas või hea ventilatsiooniga ruumis alati täielikult enne nende säilitamist näiteks üle talve. Niiske katte jätmine paati tekitab selle hallituse mis jätab kangale plekid ja mis nõrgendab kanga struktuuri;
 • Säilitamine: Kui kate ei ole kasutuses, siis võta ta parem paadilt maha ja säilita kuivas ja hästi ventileeritud ruumis. Kõige parem oleks seda teha spetsiaalses säilituskotis, mis hoiab eemale tolmu, mustuse ja UV-kiirguse;
 • Kata kinni: Jah, ka kate ise vajab katet. Kõik meie biminid tulevad koos spetsiaalse kattega – kui bimini ei ole kasutuses, siis voldi ta kokku ja kata kinni. Sprayhoodide jaoks pakume spetsiaalseid katted, mis aitavad hoida aknaid ja kogu sprayhoodi uuena palju pikemalt.
 • Hooldus: Aja jooksul, isegi kui seda on hästi hooldatud, võib iga kate vajada hooldust ja parandamist. Näiteks saab vahetada kulunud aknad, katkised lukud ja lappida rebenenud kohad. Võta meiega ühendust ja aitame sul kulunud katted uuele elule aidata;
 • Roostevaba raam iseenesest mingit hooldust ei vaja. Kord aastas, näiteks kevadesl paati korda sättides, võib raami üle käia roostevaba poleerimisvahendiga ja selle kergelt mikrokiud lapiga üle poleerida. Kõik ühenduskohad oleks samas hea üle vaadata, pingutada vajadusel loksuvad kruvid ja fikseerida need Loctitega.

Nende lihtsate juhendite järgmine lisab sinu paadikatetele palju muretuid aastaid.

Valik tehtud töid

Saada päring

Iga suur projekt algab esimesest sammust. Võta ühendust ja vaatame koos üle, kuidas sinu paat uuele tasemele viia.

We use cookies to enhance your browsing experience, serve personalized content, and analyze our traffic. By clicking “Accept All” you consent to our use of cookies.